logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Kultura

19. Zaduszki Jazzowe w Pińczowie. Szykuje się piękna, muzyczna uczta.

4 koncerty uznanych artystów z polskiej i zagranicznej sceny jazzowej, dwie wystawy, jam session. Tradycyjnie pod koniec października Pińczów stanie się muzyczną stolicą regionu pokazując jazz w wielu odmianach, w połączeniu z innymi stylami muzycznymi. Wydarzenie, którego ambasadorem jest pianista Artur Dutkiewicz, ma stale powiększający się krąg fanów i doskonale wpisuje się w klimat jesiennego Ponidzia.

Pińczowskie Zaduszki Jazzowe to już marka sama w sobie. Wydarzenie, organizowane nieprzerwanie od 19 lat, stale się rozwija dostarczając odbiorcom bogaty i zróżnicowany program. Pińczowska scena stała się przyjaznym miejscem dla jazzu – zarówno dla uznanych już muzyków, jak i osób będących na początku artystycznej drogi. Wszyscy znajdują tu dobrą przystań co jest nie małą zasługą doceniającej muzykę i artystów publiczności.

„Człowiek jest jak instrument; jak jest dobrze nastrojony to dobrze gra i ma kontakt z otaczającym go światem.” – mówi Artur Dutkiewicz – dyrektor artystyczny Festiwalu, który od lat dba o dostarczanie zróżnicowanego programu dla uczestników imprezy. I to się w Pińczowie sprawdza. W tym roku na słuchaczy czeka wiele muzycznych zaskoczeń ze wspólnym, improwizowanym mianownikiem. Na deskach centrum kultury zaprezentują się uznani artyści z polskiej sceny muzycznej: Jerzy Małek z autorskim projektem „Gravity”, dama polskiego bluesa Magda Magic Piskorczyk – ośmiokrotna bluesowa wokalistka roku oraz Michał Barański z projektem „Masovian Mantra” – tegoroczny zwycięzca dwóch Fryderyków w kategorii jazz. Gwiazdą tegorocznej edycji Zaduszek będzie Steve Carrington Quintet, którego występ w Pińczowie jest częścią trasy koncertowej promującej płytę „Friends R Family”.

Dźwięki muzyki improwizowanej wypełnią salę koncertową i podziemia centrum kultury, gdzie odbędzie się tradycyjne jam session. Festiwal stanie się także okazją do pokazania wpływów muzyki jazzowej na inne oblicza sztuki. Wystawa mistrzyni fotografii koncertowej Uli Las, wystawa uczestników pleneru malarskiego inspirowanego muzyką jazzową – dopełnią festiwalową przestrzeń w Pińczowie.

Patronat honorowy nad 19. Zaduszkami Jazzowymi sprawuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński oraz Burmistrz Miasta i Gminy Włodzimierz Badurak.

Bilety i karnety na pińczowskie Zaduszki Jazzowe dostępne są do kupna w centrum kultury oraz w serwisie biletyna.pl

Program 19. Zaduszek Jazzowych

28 października (sobota)

18:00 Jerzy Małek Elite Quartet

19:30 wernisaż wystawy „Jazz moment” Uli Las

20:00 Magda MAGIC Piskorczyk

21:30 jam session, wystawa „Pińczowskie klimaty”

29 października (niedziela)

18:00 – Michał Barański „Mazovian Mantra”

20:00 – Steve Carrington Quintet

Więcej informacji na stronie www.pinczowskiezaduszki.pl

Szymon K.

Take Me Top
Nasze Serwisy