logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Kultura

Iskry Niepodległej w Pińczowie

Z przyjemnością informujemy, że spektakularny multimedialny spektakl Iskra Niepodległa, stworzony przez Biuro "Niepodległa", zawita do Pińczowa. To interaktywne doświadczenie, umieszczone w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, podróżuje po całej Polsce, prezentując fascynującą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty.

fot. niepodległa

Iskra Niepodległa to niezwykłe połączenie nowoczesnych technologii wizualnych i narracji multimedialnej, które przybliżają nam historie wybitnych Polek i Polaków. Bohaterowie różnych dziedzin życia, takich jak technika, medycyna, nauka, praca społeczna, kultura, eksploracja świata i sport, tworzą niesamowitą opowieść o naszych osiągnięciach.

Wystawa jest prowadzona przez cyfrową postać, poruszającą się po ekranie ściany ekspozycyjnej. To właśnie z nią odwiedzający wyruszą w podróż po polskich dokonaniach, poznając historie wynalazców takich jak Bekker czy Szczepanik. Elementy graficzne zostały także stworzone za pomocą sztucznej inteligencji.

Dodatkowo, uczestnicy mogą skorzystać z aplikacji z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala na jeszcze lepsze poznanie świata Iskier Niepodległej.

W 2023 roku Iskra Niepodległa odwiedzi około 100 miejscowości w całej Polsce, a zwiedzanie mobilnej wystawy będzie całkowicie bezpłatne.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Iskry Niepodległej na placu przed Muzeum Regionalnym w Pińczowie, przy ulicy Piłsudskiego 2A.

Harmonogram:
21 maja : 10:00 – 18:00
22 maja: 9:00 – 17:00
23 maja: 9:00 – 15:00

Nie przegapcie tej niezwykłej okazji, aby odkryć nasze dziedzictwo i poczuć ducha niepodległości w towarzystwie Iskry Niepodległej!

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/200083269583935/?ref=newsfeed

Piotr M.

Take Me Top
Nasze Serwisy