logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Kino Kultura

Święto kina od piątku w Pińczowie!

Wystawa, spotkania z twórcami i aktorami, projekcje filmów, warsztaty . To wszystko od piątku w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Startuje druga edycja Przeglądu Filmowego „Natura Kina”. Gościem honorowym wydarzenia jest pochodzący z Pińczowa reżyser Andrzej Barański.

W ramach tegorocznej edycji Przeglądu zaplanowano szereg wydarzeń inspirowanych kinem i naturą. Wystawa, projekcja społecznościowego filmu zmontowanego z amatorskich nagrań mieszkańców, spotkania z aktorami: Janem Fryczem, Marzeną Trybałą, Jowitą Budnik i reżyserem Andrzejem Barańskim, a na finał koncert muzyki filmowej w wykonaniu Maksyma Rzemińskiego.

„Natura kina to postrzeganie filmowego świata przez widza – nigdy nie jest przypadkowy. To także kreowanie tego świata przez twórców. Dają nam poczucie wyjątkowości miejsca, do którego należymy. A dodatkowo w Pińczowie, miejscu urodzenia i w ukochanym miejscu Andrzeja Barańskiego, natura kina przybiera obraz rzeki Nidy, malowniczego Rynku i spotkań, których się nie zapomina. Spotkań z wyjątkowymi artystami tworzącymi kinową naturę.” – mówi Łukasz Maciejewski – dyrektor programowy Przeglądu, który poprowadzi rozmowy z aktorami.

Organizatorzy zadbali, aby program skierowany był do grupy odbiorców w każdej grupie wiekowej. Swoje pierwsze filmowe kroki będą mieli okazję zrobić także najmłodsi w ramach warsztatów filmowo-przyrodniczych. W programie znajdzie się także wystawa zbiorowa „Sztuka z Natury” inspirowana światem otaczającej nas przyrody. Szczegółowy program przeglądu dostępny jest na stronie www.psck.pl.

„Cieszymy się, że w ramach Przeglądu możemy stwarzać przestrzeń do przywoływania tych niezwykłych kadrów w miejscu, które dla Andrzeja Barańskiego jest ważne – rodzinnym Pińczowie.” – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak.

Wejściówki na spotkania i bilety na koncert dostępne są w sekretariacie centrum kultury.

Przegląd Filmowy „Natura Kina” realizowany jest w ramach projektu „Mikrokosmos kultury vol.2” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz przy wsparciu Gminy Pińczów.

Piotr M.

Take Me Top
Nasze Serwisy