logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Kino Kultura

Urodziny Andrzeja Barańskiego: Reżyser Otrzymuje Wyjątkowe Życzenia

Pińczowianin, reżyser Andrzej Barański, obchodzi dzisiaj swoje urodziny.. Życzenia złożyli mu już znany krytyk filmowy, Łukasz Maciejewski, oraz Urząd Miejski w Pińczowie, podkreślając wyjątkowość i wkład Barańskiego w świat sztuki filmowej.

W swoich życzeniach, Łukasz Maciejewski nie szczędził słów uznania dla jubilata. „Każdy komplement wydaje się marny. Epitety – to tak do niego nie pasuje. To jest pan Hulot na wspak. Dowcip, erudycja, i wielka siła. I że nie wstydzi, nigdy nie zawstydził się tego, że on cały jest z „W domu” (jak w tytule olśniewającego debiutu AB), a tam mama, tata, „Przekrój”, paprotka, tapczan i rzeka Nida. Długo chciał być marynarzem, studiował na Politechnice, w Szkole Filmowej zaprzyjaźnił się z Krystianem Lupą. To wiele tłumaczy. Nie ma dwóch Barańskich, są tylko „Dwa księżyce”.”

Andrzej Barański jest nie tylko wybitnym reżyserem, ale także postacią niezwykle znaną i szanowaną w środowisku filmowym. Jego wkład w kulturę i sztukę filmową jest nieoceniony, a jego praca zawsze wywołuje wiele emocji i refleksji.

Z tej okazji, życzymy Andrzejowi Barańskiemu wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, sukcesów i inspiracji do tworzenia kolejnych arcydzieł filmowych. Niech kolejne lata przyniosą mu jeszcze więcej osiągnięć i satysfakcji zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Sto lat!

Szymon K.

Take Me Top
Nasze Serwisy