logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Kultura Pińczów Sztuka

Poczuj magię historii: Mobilny spektakl multimedialny „Iskry Niepodległej” zagościł w Sercu Ponidzia – Pińczowie

Nowoczesny spektakl multimedialny Biura "Niepodległa" dotarł do Serca Ponidzia - Pińczowa, prezentując niezapomniane doświadczenie pełne historii, inspiracji i fascynujących postaci. "Iskry Niepodległej" to mobilna wystawa edukacyjna, która przenosi nas w podróż przez historię Polski, odkrywając wybitnych Polaków i Polek, którzy zmieniali świat swoimi działaniami...

Widzowie będą mieli okazję zapoznać się z bohaterami z różnych dziedzin życia, takich jak technika, medycyna, nauka, praca społeczna, kultura, eksploracja świata i sport. Widowisko wykorzystuje zaawansowane rozwiązania technologiczne, angażując nasze zmysły i tworząc niezwykłe wrażenia. Narracja prowadzona przez cyfrową postać poruszająca się po specjalnym ekranie sprawia, że historia staje się żywa i inspirująca.

Dzięki specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, „Iskry Niepodległej” mogą podróżować po całym kraju, docierając do różnych miejscowości i angażując lokalne społeczności. To wyjątkowa okazja dla mieszkańców Pińczowa i okolic, aby zanurzyć się w tej interaktywnej opowieści o potencjale polskiej wspólnoty.

Wystawa będzie dostępna na parkingu Muzeum Regionalnego w Pińczowie przez trzy dni, z określonymi godzinami zwiedzania. To niezwykłe wydarzenie, które warto odwiedzić, aby doświadczyć historii i osiągnięć niezwykłych postaci, które nie tylko zmieniły Polskę, ale również miały wpływ na cały świat.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Serca Ponidzia do udziału w tym niepowtarzalnym spektaklu, który odkrywa nasze dziedzictwo i inspiruje do dążenia do zmiany świata.
W Pińczowie ekspozycja umiejscowiona będzie na parkingu Muzeum Regionalnego, od strony głównego wejścia.

Zwiedzanie możliwe będzie:

21 maja: 10:00 – 18:00
22 maja: 9:00 – 17:00
23 maja: 9:00 – 15:00

Serdecznie zapraszamy mieszkańców regionu do obejrzenia tego szczególnego spektaklu. Projekt polega przede wszystkim na tym, aby w sposób bardzo nowoczesny zaprezentować historię Państwa Polskiego poprzez wyjątkowe postacie, które z tą historią są związane – z „Iskrami Niepodległej”, które były znaczące nie tylko dla historii Polski, ale wielokrotnie ich działalność wykraczała poza ramy naszego kraju.

Piotr M.

Take Me Top
Nasze Serwisy