logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Ekonomia Wiadomości

Otwarcie ulicy Przemysłowej w Pińczowie

We wtorek 6 września odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanej ulicy Przemysłowej w Pińczowie. Przecięto symboliczną biało – czerwoną wstęgę i podsumowano inwestycję.

– To duża i poważna inwestycja w przemysłowej części miasta, teren jest bardzo znaczący i ważny dla Pińczowa. Dzięki dofinansowaniu udało się wykonać przebudowę całej nawierzchni, wymianę kanalizacji burzowej, sanitarnej, przebudowę sieci, ale również budowę chodników i parkingów. Dzięki przebudowie ulicy Przemysłowej przedsiębiorcy będą mieli ułatwiony dojazd do swoich zakładów przemysłowych, a także strażacy do siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie – podkreślał Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa obecny na dzisiejszym wydarzeniu. I dodał: – Bardzo dziękujemy za obecność panu posłowi Michałowi Cieślakowi, który od początku wspierał tę inwestycję oraz panu posłowi Mariuszowi Goskowi za obecność i merytoryczne rozmowy.

Wraz z burmistrzem biało – czerwoną wstęgę na otwarciu przecięli poseł Michał Cieślak, poseł Mariusz Gosek, starosta Zbigniew Kierkowski, Beata Kita, wiceburmistrz Pińczowa, Zdzisław Woźniak, przewodniczący Rady Miejskiej w Pińczowie, Mirosława Wiśniewska, skarbnik Gminy Pińczów, brygadier Grzegorz Karwat, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie, ksiądz Jan Staworzyński proboszcz Parafii pod wezwaniem Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty, który poświęcił inwestycję.

Zadanie zostało zrealizowane w latach 2021-2022 z dofinansowaniem z budżetu państwa w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Łączna kwota wydatków to 4 445 582,64 złotych brutto, Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to 3 124 373,06 złotych.

tekst: Agata Chrobot
foto i wideo: Piotr Młynek

Piotr M.

Take Me Top
Nasze Serwisy