logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Pińczów Wiadomości

Święto Strażaka w Krzyżanowicach.

fot. Jerzy Skuza

W Krzyżanowicach, niewielkiej miejscowości w powiecie pińczowskim, odbyło się Gminne Święto Strażaka. Impreza zgromadziła liczne osoby, zarówno mieszkańców, jak i zaproszonych gości. Organizatorami wydarzenia była jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Gmina Pińczów.

Święto Strażaka w Krzyżanowicach odbyło się już po raz piąty i jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu społeczności lokalnej. Impreza zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem, a organizatorzy starają się przygotować wiele atrakcji dla uczestników.

W tym roku wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele władz samorządowych, strażacy z innych jednostek, policja oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości. Na miejscu można było zobaczyć liczne stoiska z gadżetami strażackimi, atrakcjami dla dzieci oraz gastronomiczne.

Głównym punktem programu było uroczyste przemarsz strażaków z różnych jednostek, którzy zaprezentowali swoje umiejętności i sprzęt. W trakcie pokazu strażacy pokazywali, jak radzą sobie w trudnych sytuacjach, m.in. w akcjach ratowniczych i gaśniczych.

Nie zabrakło również konkursów i zabaw dla dzieci, takich jak malowanie twarzy czy dmuchane zamki. Dla dorosłych przygotowano konkurs rzutu gałką do celu oraz przeciąganie liny. Na scenie odbył się także koncert zespołu muzycznego, który zagrał wiele znanych piosenek i rozbawił publiczność.

Gmina Pińczów wspiera jednostki straży pożarnej na wielu płaszczyznach. Nie tylko organizuje Gminne Święto Strażaka, ale również inwestuje w nowoczesny sprzęt, szkolenia oraz remonty remiz. Dzięki temu strażacy mają lepsze warunki pracy i mogą skuteczniej działać w sytuacjach kryzysowych.

Gminne Święto Strażaka to nie tylko okazja do dobrej zabawy, ale również do uhonorowania pracy i poświęcenia strażaków, którzy zawsze są gotowi do działania w sytuacjach zagrożenia dla mieszkańców i mienia. Impreza cieszy się dużym uznaniem wśród społeczności lokalnej i z pewnością na długo pozostanie w jej pamięci.

Piotr M.

Take Me Top
Nasze Serwisy