logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Sztuka Wiadomości

Zmarł Michał Imosa

-śp. Michał Konstanty Imosa. / źródło: fb Karolina Kępczyk’

Michał Imosa, regionalny dziennikarz, artysta i poeta, zmarł w nocy z 3 na 4 maja po długiej walce z chorobą. Przez wiele lat pracował w „Echo Dnia”, pisząc teksty na temat regionu Ponidzia, w szczególności z powiatów buskiego, pińczowskiego i kazimierskiego. Dzięki swojej pracy stał się ważną postacią dla mieszkańców tego regionu i został uhonorowany tytułem Buskowianina Roku w 2014 roku.

Imosa był także zaangażowany w sztukę. W swoim domu w Nowym Folwarku koło Buska prowadził prywatną galerię sztuki „Imosową Pecynę”, gdzie prezentował swoje wyjątkowe „Portrety w chomątach”. Był również założycielem Akademii ZPOCiP – Związku Polskich Obraźników Chomątystów i Portkistów. Ponadto, pisał wiersze.

Jego przyjaciel, Andrzej Smulczyński, opublikował poruszające wspomnienie Imosy w mediach społecznościowych. Smulczyński zaznaczył, że Imosa był wyjątkowo błyskotliwym, inteligentnym i dowcipnym człowiekiem, którego wiedza i poczucie humoru zawsze wzbudzały podziw i szacunek. Imosa poświęcał swoją karierę dziennikarską na ukazywanie prawdy i życia codziennego mieszkańców małych miasteczek. Był człowiekiem pełnym empatii i serdeczności, kochającym ludzi i swoją ojczyznę.

Śmierć Michała Imosy to ogromna strata dla całego regionu Ponidzia, który traci nie tylko wybitnego dziennikarza, ale także artystę i poetę. Imosa pozostawił po sobie wiele wartościowych tekstów, obrazów i wierszy, które na zawsze pozostaną w pamięci mieszkańców tego regionu. Jego praca i pasja na pewno będą inspirować kolejne pokolenia i przypominać o tym, jak ważne jest zwracanie uwagi na ludzi i ich codzienne problemy.

Piotr M.

Take Me Top
Nasze Serwisy