logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Kultura

Koncert Pieśni Patriotycznych w Pińczowie: Wspomnienie 84. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej

W niedzielę, 3 września, mieszkańcy Pińczowa i okolic mieli okazję uczcić pamięć tragicznych wydarzeń, które rozpoczęły się dokładnie 84 lata temu – wybuchem II Wojny Światowej. Uroczystości upamiętniające tę ważną rocznicę uświetnił niezwykły Koncert Pieśni Patriotycznych, który odbył się w pińczowskim Parku Miejskim.

Organizatorem wydarzenia było Muzeum Regionalnego w Pińczowie, a koncert stanowił część szerszego projektu pod nazwą „Pińczów i Ponidzie podczas II wojny światowej.” Ten projekt został dofinansowany ze środków Biura Niepodległa w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa,” a wkład własny do zadania zapewniła Gmina Pińczów.

Wspaniała Orkiestra Dęta Ochotnicza Straż Pożarna z Pińczowa pod batutą kapelmistrza Roberta Pełki rozpoczęła koncert odśpiewaniem hymnu narodowego, co wzbudziło uczucia dumy i patriotyzmu w sercach zgromadzonych widzów. To było symboliczne otwarcie tego wyjątkowego wydarzenia muzycznego.

Podczas koncertu na scenie pojawiło się wielu utalentowanych muzyków, którzy zaprezentowali pieśni patriotyczne z okresu II wojny światowej. Aleksandra Fijałkowska, Michał Mazur, Aleksander Mazur, Aneta Skuza, Zosia Połetek, Piotr Gręda i Maciej Morton zachwycili publiczność swoim niezwykłym głosem i oddaniem, jakie wkładali w każdy utwór.

Jednak to nie było wszystko, co przygotowano dla widzów tego niezwykłego koncertu. By wprowadzić wszystkich w klimat tamtych czasów, na scenie pojawiły się postaci historyczne, ubrane w historyczne stroje. Monika Kozłowska, Anita Dziadek z Małgosią i Frankiem, Elżbieta Wróbel oraz Antoni Salamon, który wcielił się w małego powstańca warszawskiego, ożywili historię i przywrócili ją do życia. Ich występy przypomniały o bohaterstwie i poświęceniu ludzi tamtych czasów.

Sceneria koncertu w pińczowskim Parku Miejskim była niezwykle urokliwa i urozmaicona dzięki zaangażowaniu firmy Ogrodnictwo Krzak pod kierownictwem Anety Krzak. Dzięki ich starannemu planowaniu i dekoracjom, Park zamienił się w magiczne miejsce, które oddawało hołd patriotycznym barwom biało-czerwonym.

Kwiaty w barwach białych i czerwonych, umieszczone w starannie zaprojektowanych kompozycjach, stanowiły piękne tło dla wydarzenia. Te symboliczne kolory Polski przypominały o narodowej jedności i duma, a także dodawały uroku całemu otoczeniu. Ogrodnictwo Krzak wraz z Anetą Krzak dokładali wszelkich starań, aby sceneria była nie tylko estetyczna, ale także oddawała ważność i powagę tego wyjątkowego dnia.

Dzięki ich zaangażowaniu, Park Miejski stał się miejscem, gdzie mieszkańcy mogli oddać hołd pamięci poległych i bohaterom tamtych dni w otoczeniu piękna natury i symbolicznych kolorów narodowych. To była prawdziwie niezapomniana oprawa dla Koncertu Pieśni Patriotycznych, która podkreśliła ważność tej uroczystości.

PTM TV

Koncert Pieśni Patriotycznych był nie tylko okazją do wspomnień i refleksji nad tragicznymi wydarzeniami z przeszłości, ale także okazją do wyrażenia wdzięczności i szacunku wobec tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość Polski.

To ważne wydarzenie kulturalne wpisuje się w ducha obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej, przypominając o wartościach, na których opiera się nasza narodowa tożsamość. Koncert Pieśni Patriotycznych w Pińczowie był pięknym hołdem dla bohaterów tamtych dni i wyrazem wdzięczności za ich poświęcenie.

Piotr M.

Take Me Top
Nasze Serwisy