logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Kultura Sztuka

Powstanie Styczniowe na Ponidziu: Konferencja Prasowa w Domu Ariańskim

fot. Jarosław Kruk | infobusko.pl

W Domu Ariańskim w Pińczowie odbyła się konferencja prasowa poświęcona najnowszej wystawie, która nosi tytuł „Powstanie Styczniowe na Ponidziu”.

PTM TV

Eksponaty prezentowane na wystawie pochodzą z najbardziej renomowanych instytucji, takich jak Muzeum Historii Polski, Muzeum Historii Kielc oraz Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie. Ponadto, cenne obiekty zostały udostępnione z prywatnych kolekcji zasłużonych kolekcjonerów, jak Janusz Głombiński, Przemysław Schab, Robert Osiński, Dariusz Greń, Jolanta i Marek Michniewscy oraz Henryk Gawłowski.

Kuratorzy wystawy: Justyna Dziadek, Dariusz Greń, Wojciech Kalwat oraz Sebastian Pawlina, przygotowali dla odwiedzających ekscytującą podróż przez historię, której celem jest nie tylko edukacja, ale również upamiętnienie bohaterów Powstania Styczniowego.

Warto podkreślić, że organizatorem wydarzenia jest Muzeum Regionalne w Pińczowie, we współpracy z Muzeum Historii Polski oraz Biurem Niepodległa. Partnerami wydarzenia są także Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie oraz Muzeum Historii Kielc.

Wernisaż wystawy „Powstanie Styczniowe na Ponidziu” odbędzie się 16 lutego o godzinie 18:00 w siedzibie Muzeum Regionalnego w Pińczowie. To niepowtarzalna okazja do uczczenia pamięci bohaterów Powstania Styczniowego oraz zanurzenia się w atmosferę historycznych wydarzeń na Ponidziu i w regionie.

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników historii oraz kultury do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Piotr M.

Take Me Top
Nasze Serwisy