logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Michałów Wiadomości

Twoje zdrowie w Twoich rękach: WSUZ w Pińczowie wspiera edukację prozdrowotną

fot. Piotr Młynek

W dniu 10 lutego Wyższa Szkoła Umiejętności Zawodowych (WSUZ) w Pińczowie stała się areną ważnych dyskusji i edukacji na temat zdrowia i profilaktyki. Pod hasłem „Twoje zdrowie w Twoich rękach” zgromadziła się grupa ekspertów oraz zaangażowanych obywateli, by razem przemyśleć, jak dbać o własne zdrowie i jakie kroki podjąć, by je zachować.

PTM TV

Wśród zaproszonych gości znaleźli się lokalni liderzy, jak Wójt Gminy Michałów, Bogusław Kowalczyk, który z wielkim zaangażowaniem wziął udział w prezentacji. Jego obecność podkreśla wagę działań podejmowanych na szczeblu lokalnym dla promocji zdrowego stylu życia i profilaktyki zdrowotnej.

Nie można też zapomnieć o roli uczelni w edukacji i promocji zdrowia. Prodziekan WSUZ w Pińczowie, Barbara Korczak, oraz wykładowca uczelni, Jolanta Morgaś, stanowili niezbędne ogniwo w organizacji wydarzenia, przekazując swoją wiedzę i doświadczenie.

PTM TV

Jednym z kluczowych punktów wykładów była prezentacja mgr Katarzyny Sideł z Centrum Onkologii w Kielcach. Jej ekspertyza była nieoceniona w kontekście walki z nowotworami oraz promocji badań przesiewowych, które mogą znacząco wpłynąć na wczesne wykrycie chorób nowotworowych i zwiększenie szans na skuteczne leczenie.

PTM TV

Uczestnicy wydarzenia mieli również okazję do praktycznego działania. Pokaz ratownictwa pierwszej pomocy był nie tylko edukacyjny, ale także mógł być życiodajny w sytuacjach awaryjnych, przynosząc wiedzę, która może uratować życie.

Warto również podkreślić, że kulturalny aspekt spotkania, w postaci występu młodego artysty Bartosza Wardy, dostarczył uczestnikom nie tylko rozrywki, ale również refleksji nad zdrowiem w kontekście sztuki i ekspresji.

Na zakończenie, wszyscy uczestnicy mieli możliwość uczestniczenia w losowaniu nagród ufundowanych przez Pana Kanclerza WSUZ w Pińczowie – Grzegorza Pastuszka, co dodatkowo sprawiło, że wydarzenie było bardziej atrakcyjne dla uczestników.

Tego typu wykłady stanowią doskonałą okazję do zwiększenia świadomości na temat konieczności regularnych badań profilaktycznych związanych z walką z nowotworami oraz roli odpowiedniego żywienia w utrzymaniu zdrowia. Dzięki zaangażowaniu ekspertów, władz lokalnych oraz społeczności akademickiej, takie inicjatywy mogą przyczynić się do poprawy stanu zdrowia społeczeństwa i zwiększenia jego świadomości na temat zdrowego trybu życia.

Piotr M.

Take Me Top
Nasze Serwisy