logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Turystyka Lokalna

Kolorowe Zalipie idealne na weekendowy wypad

Zalipie to niewielka miejscowość w południowej Polsce, która słynie z pięknych malowanych domków. Ta malownicza wieś jest popularnym celem wycieczek turystycznych, przyciągając rzesze ludzi, którzy chcą podziwiać piękno i kreatywność mieszkańców tego miejsca. Mieszkańcy powiatu pińczowskiego dotrą tam w niecałą godzinę.

Zalipie – poznaj historię miejscowości

Historia malowania chat w Zalipiu sięga XIX wieku, kiedy to mieszkanki wioski postanowiła udekorować swoje domostwo bibułkami, wycinankami i pająkami ze słomy. 

Dziś w Zalipiu możemy zobaczyć około 20, domów czy zabudowań gospodarczych malowanych w jaskrawe, soczyste kolory, z licznymi kwiatami, motywami roślinnymi i geometrycznymi. 

Jak dojechać do Zalipia z Pińczowa?

Dojazd do Zalipia z Pińczowa można dojechać samochodem. Mamy do wyboru 2 alternatywne trasy: pierwszą przez Busko Zdrój, Dobrowodę, Nowy Korczyn i drugą przez Kozubów, Chroberz i Stary Korczyn. W obu przypadkach mamy do przejechania około 45 kilometrów, a trasa zajmuje około 45 minut.

Podsumowując, Zalipie to jedna z najpiękniejszych i najbarwniejszych miejscowości w Polsce, idealna na weekendowy wypad lub jednodniową wycieczkę z Pińczowa. Dzięki łatwemu dojazdowi, można tam dotrzeć bez większych problemów i cieszyć się niezwykłym pięknem tego miejsca.

Szymon K.

Take Me Top
Nasze Serwisy