logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Siatkówka Sport

II Memoriał Krzysztofa Marszalika w Siatkówce: Sportowe Święto w Pińczowie

W minionym tygodniu Liceum Ogólnokształcące w Pińczowie gościło prawdziwe sportowe święto – II Memoriał Krzysztofa Marszalika w siatkówce. Wydarzenie zgromadziło ponad 100 zawodników, którzy rywalizowali o prestiżowe trofea.

Pierwszy dzień zawodów, przeznaczony dla drużyn szkół podstawowych, obfitował w emocjonujące starcia. W rozgrywkach półfinałowych i finałowych dziewczęta z Szkoły Podstawowej nr 2 w Pińczowie oraz chłopcy reprezentujący Szkołę Podstawową nr 1 wywalczyli pierwsze miejsca. W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężył Zespół Szkół Zawodowych w Pińczowie.

PTM-TV

Drugiego dnia turnieju, w sobotę, na parkiecie zagoszczęły drużyny kategorii Open. Wśród kobiet triumfował zespół Arena Busko oraz studentki Wyższej Szkoły Umiejętności Zawodowych w Pińczowie. Natomiast wśród mężczyzn zwycięstwo odniósł zespół Ponidzie Nida.

PTM TV

Anna Golik, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Pińczowie, podkreślała ogromne zainteresowanie wydarzeniem. „Zainteresowanie memoriałem było bardzo duże. Do tego stopnia, że musieliśmy ograniczyć liczbę zespołów w kategorii Open. Bardzo się cieszymy, iż nasza inicjatywa w tym roku spotkała się z jeszcze większym zainteresowaniem niż rok temu”, mówiła.

Całe wydarzenie miało miejsce na hali Powiatowego Ośrodka Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji. Celem turnieju było nie tylko sportowe zmagania, ale również upamiętnienie działalności na rzecz rozwoju sportu i społeczności lokalnej, świętej pamięci Krzysztofa Marszalika. Marszalik, zmarły nauczyciel wychowania fizycznego, był pasjonatem siatkówki i aktywnym działaczem na rzecz promocji sportu w Pińczowie i powiecie pińczowskim.

PTM TV

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu imprezy. Uczestnicy mówili, że dawno nie widzieli tak dobrze zorganizowanych rozgrywek sportowych”, wyznała Anna Golik.

Warto podkreślić, że wydarzeniom towarzyszyły także koncerty oraz występy artystyczne. Absolwentka liceum, Magdalena Paradziej, znana z programu „The Voice of Poland”, oraz utytułowana tancerka Natalia Głuc, były jednymi z gwiazd wieczoru.

„Mamy nadzieję, że turniej rozbudzi zainteresowanie siatkówką wśród uczniów i mieszkańców naszego regionu oraz stanie się szansą na integrację zespołów”, dodaje dyrektor szkoły.

Organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa bez zaangażowania nie tylko pracowników liceum, lecz także absolwentów i uczniów Krzysztofa Marszalika. Ich wspólna praca i zaangażowanie zaowocowały udanym, pełnym emocji turniejem, który na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Piotr M.

Take Me Top
Nasze Serwisy