logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Piłka nożna Sport

Nowy trener Nidy Pińczów

fot. pinczow.com

Łukasz Łakota, nowy trener Nidy Pińczów, przygotowuje swoją drużynę do rewanżowej rundy IV ligi świętokrzyskiej. W pierwszym wiosennym meczu, piłkarze z Pińczowa zagrają wyjazdowe derby z sąsiednią drużyną z Kazimierzy Wielkiej. W rozmowie z klubową stroną internetową, trener przedstawił się kibicom Nidy Pińczów oraz opowiedział o swoim dotychczasowym doświadczeniu trenerskim.

Łakota jest absolwentem AWF w Krakowie i od 20 lat pracuje jako trener piłkarski. Jako zawodnik miał styczność z piłką nożną już od dzieciństwa, a jako trener zaczynał od prowadzenia drużyn młodzieżowych na różnym szczeblu. Jego pierwszym doświadczeniem na poziomie seniorskim było prowadzenie zespołu na poziomie klasy okręgowej.

Przez większość swojej trenerskiej kariery Łukasz Łakota pracował z Victorią Skalbmierz na poziomie klasy okręgowej. Wraz z tą drużyną udało mu się wywalczyć kilka awansów z niższych klas rozgrywkowych. Kilka sezonów temu prowadził także Spartę Kazimierza Wielka, z którą udało mu się awansować do III ligi.

Nowy trener Nidy Pińczów wskazał, że w momencie, gdy objął stanowisko, skład drużyny był już ustalony. W ostatnim czasie prawdopodobnie do drużyny przeszło kilku zawodników z juniorów starszych. Łakota podkreślił, że sytuacja w klubie nie jest najlepsza, ze względu na brak czasu na transfery i przygotowania przed pierwszym wiosennym meczem. Jednocześnie zwrócił uwagę na pozytywne aspekty, takie jak młody skład drużyny i motywacja zawodników, którzy postanowili pozostać w klubie.

Nida Pińczów zaczyna rewanżową rundę IV ligi świętokrzyskiej od przedostatniego miejsca w tabeli. Trener Łukasz Łakota będzie musiał szybko wprowadzić swoją filozofię gry i przekonać zawodników do swojej koncepcji, aby drużyna zaczęła zdobywać punkty i awansować w tabeli.

Piotr M.

Take Me Top
Nasze Serwisy