logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Kultura Pińczów Wiadomości

Imieniny Marszałka już 11 marca w Pińczowie.

Marszałek Józef Piłsudski. Źródło: Wikimedia Commons

W Polsce mamy wiele postaci, które odegrały kluczową rolę w historii kraju. Jednym z nich jest bez wątpienia Józef Piłsudski. Marszałek Polski urodził się 19 marca 1867 roku w Zułowie. Był on jednym z najważniejszych polityków i wodzów wojskowych w historii Polski, a jego zasługi dla kraju są nie do przecenienia. Dlatego też, 19 marca każdego roku, obchodzimy jego imieniny.

Jednym z najważniejszych wydarzeń związanych z obchodami imienin Piłsudskiego jest Rajd pieszy na trasie Pińczów- Grudzyny, który odbywa się co roku w marcu. W tym roku, w sobotę 11 marca o godzinie 9.00, uczestnicy wyruszą spod Muzeum Regionalnego w Pińczowie na około 15-kilometrową trasę, która poprowadzi ich do Grudzyn.

W Grudzynach znajduje się dworek, w którym Józef Piłsudski obchodził swoje jedyne udokumentowane fotograficznie, wojenne imieniny. To miejsce jest szczególnie ważne dla wszystkich, którzy chcą uczcić pamięć Marszałka. W Grudzynach uczestnicy Rajdu będą mieli okazję nie tylko podziwiać piękne okoliczności przyrody, ale również zwiedzić dawny dom Piłsudskiego i poznać wiele ciekawostek związanych z jego życiem i działalnością.

Organizatorzy Rajdu zadbali o to, by każdy uczestnik miał zapewnione wyżywienie i picie. Na trasie znajdują się punkty gastronomiczne, w których będzie można skosztować tradycyjnych polskich potraw i przekąsek.

Rajd na trasie Pińczów- Grudzyny to doskonała okazja, aby uczcić pamięć jednej z najważniejszych postaci w historii Polski, a jednocześnie spędzić czas w pięknych okolicznościach przyrody i w gronie osób o podobnych zainteresowaniach. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

grafika: Multi Projekt

Piotr M.

Take Me Top
Nasze Serwisy