logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Wiadomości

Najpiękniejsze Polskie Kolędy Oczarowały Słuchaczy w Pińczowie i Jędrzejowie

fot. Piotr Młynek

Odkąd pamięć sięga, kolędy stanowią nieodłączny element polskiej tradycji świątecznej. Ich piękno i głębokie znaczenie przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Tym razem to Orkiestra Dęta Ochotnicza Straż Pożarna w Pińczowie postanowiła przypomnieć nam, dlaczego polskie kolędy są uważane za najpiękniejsze.

W uroczym kościele pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie oraz w kościele pw. św. Trójcy w Jędrzejowie odbyły się wyjątkowe koncerty kolęd. Orkiestrą kierował utalentowany kapelmistrz, Robert Pełka, który poprowadził zespół przez magiczny świat polskich kolęd. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce przy udziale utalentowanych solistów: Michała Mazura, Aleksandra Mazura, Aleksandry Fijałkowskiej, Anety Skuzy oraz Zosi Połetek.

fot. Jerzy Skuza | Piotr Młynek

Koncert nie tylko przywrócił magię polskich kolęd, ale również przypomniał o niezwykłym pięknie utworów, które od wieków towarzyszą nam w okresie Bożego Narodzenia. Wśród wykonywanych utworów znalazły się takie perełki, jak „Dzisiaj w Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”, „Gdy śliczna Panna”, czy „Nie było miejsca dla Ciebie”. Każdy z utworów został wykonany z niesamowitą pasją i zaangażowaniem, przenosząc słuchaczy w wyjątkową atmosferę świąt.

Organizację koncertu w Pińczowie podjął się Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów, Pan Włodzimierz Badurak, który zatroszczył się o to, aby mieszkańcy mieli okazję delektować się najpiękniejszymi kolędami w magicznym otoczeniu miejscowego kościoła.

PTM TV | www.ptm-tv.pl

Podczas wydarzenia nie zabrakło również wdzięczności skierowanej do gospodarzy parafii w Jędrzejowie, reprezentowanej przez ks. kanonika dr Leszka Sztandera, oraz parafii w Pińczowie, której gościnność okazał ks. prałat Jan Staworzyński. Dzięki ich serdecznemu przyjęciu, koncert stał się nie tylko wyjątkowym muzycznym przeżyciem, ale również wyrazem wspólnoty i atmosfery, jaka towarzyszy nam w okresie Bożego Narodzenia.

Serdeczne podziękowania zostały skierowane również do wszystkich obecnych na koncercie. Ich uczestnictwo sprawiło, że wieczór wypełniony był nie tylko dźwiękami kolęd, ale również wspólnym przeżywaniem piękna polskiej tradycji świątecznej. Dzięki takim wydarzeniom, polskie kolędy nadal zachwycają swoim pięknem i wprowadzają nas w wyjątkowy nastrój podczas magicznego czasu świąt.

Piotr M.

Take Me Top
Nasze Serwisy