logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Pińczów

Nostalgiczna podróż w czasie: Zobaczcie Pińczów z lat 80. ubiegłego wieku

Pińczów, malownicze miasto położone w sercu Polski, ożywa dzięki odkryciu cennego nagrania z lat 80. Film autorstwa Krzysztofa Polańskiego, z lipca 1981 roku, przenosi nas w czasy minionego wieku, pokazując charakterystyczne miejsca Pińczowa. Korzystając z kamery KWARC i taśmy Super8 ORWO, Pan Krzysztof uwiecznił piękno miasta, które teraz odkrywamy na nowo.

Nagranie to nie tylko zapis historii, ale także hołd dla miejscowej społeczności. Pan Krzysztof postanowił podzielić się swoim domowym archiwum, inspirując innych do poszukiwań nagrań z przeszłości Pińczowa. Zachęcamy wszystkie osoby posiadające podobne materiały filmowe, aby skontaktowały się z centrum kultury. Wspólnie chcemy zdigitalizować te nagrania i zaprezentować je szerokiej publiczności, tak jak w Starym Kinie.

Filmowa podróż po Pińczowie to nie tylko odkrywanie dawnych ulic i budynków, ale także powrót do atmosfery tamtych czasów. Przez obiektyw kamery przeniesiemy się w czasie, obserwując codzienne życie i zmiany, jakie zaszły w mieście. To doskonała okazja, aby porównać przeszłość z teraźniejszością i docenić dziedzictwo naszego miasta.

Zapraszamy więc wszystkich na ten niezwykły filmowy spacer po Pińczowie. Dzięki wspólnemu wysiłkowi i zaangażowaniu będziemy mogli cieszyć się nostalgią i odkrywać piękno minionych lat. Niech ta podróż w czasie przypomni nam, jak wiele się zmieniło, a jednocześnie jak wiele pozostało niezmienne.

wideo: Krzysztof Polański

Piotr M.

Take Me Top
Nasze Serwisy