logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Kultura Pińczów Wiadomości

Muzyczna fiesta w Pińczowie. Relacja z Dni Ponidzia 2024

Tegoroczne Dni Ponidzia, które odbyły się w dniach 5-7 lipca, jak co roku przyciągnęły tłumy uczestników spragnionych kulturalnych i rozrywkowych atrakcji. Organizowane przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury (PSCK) wydarzenie dostarczyło niezapomnianych wrażeń.

Już 2 lipca, we wtorek, w Synagodze Starej, rozpoczęły się wyjątkowe improwizacje na temat Chopina i Čiurlionisa, które wprowadziły uczestników w nastrój oczekiwania na główne wydarzenia. Piątek, 5 lipca, w Wirydarzu Belwederu, upłynął pod znakiem sztuki i muzyki. Wystawa fotografii Pawła Bardzyńskiego przyciągnęła licznych miłośników fotografii, a koncert Namena Lala dostarczył niezapomnianych doznań muzycznych.

Sobota, 6 lipca, była dniem pełnym muzycznych emocji na Stadionie MOSiR. Wieczór rozpoczął się od bloku PSCK, po którym wystąpiła Orkiestra Dęta OSP Pińczów. Zespół Blue rozgrzał publiczność, a Paulina i Hanka Napora z zespołem Rock Band dostarczyły rockowych brzmień. Landberry i Łobuzy zakończyły wieczór mocnym akcentem, a nocna dyskoteka z DJ Calpi trwała do późnych godzin nocnych.

Niedziela, 7 lipca, rozpoczęła się kolorowo dzięki wydarzeniu Holi kolory. Michał Mazur Band i NoN FolK wypełnili popołudnie muzyką, a Lunaria przygotowała publiczność na wielki finał. Mimo tradycyjnej deszczowej pogody, uczestnicy bawili się świetnie. O 21:15 na scenie pojawiła się Bryska, a jak na złość pogoda postanowiła się poprawić, pozwalając na wspaniałe zakończenie Dni Ponidzia.

Wydarzeniom głównym towarzyszyły liczne atrakcje, takie jak II Regaty Sunshine Cup Regesta i Regaty Dorosłych Optymistów w Klubie Wodnym Kon-Tiki, profilaktyka zdrowotna z SZOZ Pińczów, strefa gastronomiczna, czeski lunapark, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich (KGW), stowarzyszeń i placówek edukacyjnych, strefa relaksu z PSCK oraz widowiskowe loty śmigłowcem.

Dni Ponidzia 2024 okazały się doskonałą okazją do wspólnej zabawy i skorzystania z licznych atrakcji, które zadowoliły uczestników w różnym wieku.

Sprawdź poniżej fotorelację przygotowaną przez Monikę Maj i Piotra Młynka.

Szymon K.

Take Me Top
Nasze Serwisy