logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Ekonomia Pińczów

Stowarzyszenie „Psi Azyl u Żanety” ratuje bezdomne psy i daje im nową nadzieję

Dzięki stowarzyszeniu "Psi Azyl u Żanety" psy bezdomne i potrzebujące mają szansę na lepsze życie i znalezienie nowego, kochającego domu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Często widzimy psy błąkające się samotnie po ulicach, cierpiące z powodu braku dachu nad głową i miłości człowieka. To smutne widoki, które w nas budzą współczucie i pragnienie pomocy. Jednak dzięki stowarzyszeniu „Psi Azyl u Żanety” te psy bezdomne i potrzebujące mają szansę na lepsze życie i znalezienie nowego, kochającego domu.

Stowarzyszenie „Psi Azyl u Żanety” zostało założone przez Żanetę Komender z myślą o zapewnieniu opieki i pomocy psom w potrzebie. Ich misją jest ratowanie i relokowanie psów bezdomnych, które zostały zgłoszone lub znalezione na ulicach. Stowarzyszenie skupia się na znalezieniu tymczasowego domu dla tych zwierząt oraz ich socjalizacji i przygotowaniu do adopcji.

Proces rozpoczyna się od zgłoszenia psa jako bezpańskiego. Zwierzęta te są następnie umieszczane w siedzibie stowarzyszenia we Włochach koło Pińczowa. W tym miejscu psy przechodzą kwarantannę, która ma na celu zapewnienie ich zdrowia i bezpieczeństwa oraz zminimalizowanie ryzyka przenoszenia chorób.

Po okresie kwarantanny „Psi Azyl” rozpoczyna starania o znalezienie właściciela dla psa. Stowarzyszenie sprawdza, czy zwierzę jest oznakowane lub posiada mikroczip, który może ułatwić identyfikację właściciela. Jeśli jednak nie udaje się odnaleźć właściciela, psy przechodzą do kolejnego etapu procesu.

Psy, które nie znajdują swojego dawnego domu, są wprowadzane do warunków domowych, gdzie są socjalizowane i przygotowywane do adopcji. Żaneta poświęca dużo czasu na pracę z tymi psami, pomagając im odzyskać zaufanie do człowieka i nauczyć podstawowych umiejętności społecznych. W ten sposób psy otrzymują drugą szansę na szczęśliwe życie w nowym domu.

Osoby, które chciałyby pomóc w prowadzeniu Psiego Azylu zachęcamy do odwiedzenia ich strony na Faceboooku. Znajdują się tam wszelkie informacje jak można wesprzeć organizację.

Szymon K.

Take Me Top
Nasze Serwisy