logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Pińczów Wiadomości

Wojskowe Targi Służby i Pracy w Pińczowie.

fot. M. Kolera

Wojskowe Targi Służby i Pracy w Pińczowie to impreza, która ma na celu zaprezentowanie młodym ludziom możliwości, jakie oferuje służba w polskiej armii. Impreza ta organizowana jest we wszystkich województwach w Polsce. Na targach można poznać różne rodzaje sił zbrojnych, a także dowiedzieć się, jak wstąpić do armii i jakie korzyści płyną z wyboru kariery w wojsku.

Największą atrakcją tegorocznych targów były ciężkie maszyny wojskowe, w tym czołg Leopard 2A5. Można było zobaczyć także inne sprzęty wojskowe, takie jak radar Nur-15, zestawy rakietowe Poprad, kołowy transporter opancerzony Rosomak, armatohaubica Krab i wiele innych.

W liście do uczestników imprezy, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podkreślił, że Wojsko Polskie to atrakcyjne miejsce pracy, gdzie potrzebni są ludzie o różnych specjalnościach i zainteresowaniach. Wojsko oferuje rozwój osobisty, szkolenia i kursy, możliwość awansu, jasne i perspektywiczne warunki zatrudniania, czytelną ścieżkę kariery oraz coraz większe wynagrodzenia.

Na targach można było uzyskać kompleksowe informacje na temat służby wojskowej i korzyści, jakie płyną z wyboru kariery w wojsku. Byli tam rekruterzy, którzy pokazywali, jak wygląda procedura wstąpienia do wojska. Można było również wypełnić odpowiednie wnioski.

Na targach w Pińczowie pojawiły się liczne grupy szkolne reprezentujące klasy mundurowe z całego województwa oraz organizacje strzeleckie. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Pińczowa i okolic.

Drugiego dnia imprezy odbyła się przysięga wojskowa w hali sportowej przy ulicy Republiki Pińczowskiej 42.

Piotr M.

Take Me Top
Nasze Serwisy