logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Pińczów Wiadomości

Otwarcie ulicy Caudry w Pińczowie

Wzdłuż zalewu w Pińczowie biegnie jedna z ulic, która otrzymała nazwę Caudry – miasta partnerskiego z północnej Francji. To symboliczne wyróżnienie, które ma na celu podkreślenie znaczenia dobrej współpracy obu samorządów.

Uroczyste otwarcie nowej ulicy miało miejsce w obecności mera Caudry, Frederica Bricouta, oraz burmistrza Pińczowa, Włodzimierza Baduraka. Mer Caudry był z dumą podekscytowany faktem, że Polska uhonorowała w ten sposób jego miasto.

Podczas ceremonii Mer podkreślił: „Cieszę się, że wspólnie podążamy w jednym kierunku, ku wspólnemu domu, któremu na imię Europa. Nasza współpraca opiera się na edukacji i przyszłości młodych ludzi. Niech żyje Pińczów, niech żyje Caudry”.

Burmistrz Badurak z zadowoleniem powitał liczną francuską delegację na ziemi pińczowskiej i wyraził nadzieję, że otwarcie nowej ulicy jeszcze bardziej zacieśni relacje między oboma miastami.

„Jestem przekonany, że udało nam się dobrze promować nasz kraj, naszą kulturę i oczywiście Pińczów” – powiedział burmistrz.

Beata Kozioł, pińczowianka mieszkająca obecnie we Francji, również wzięła udział w uroczystości. To ona była główną inicjatorką współpracy między Pińczowem a Caudry. Podczas swojego przemówienia wyraziła swoje wzruszenie i zadowolenie z osiągnięć obu miast w ramach tej współpracy.

„Chciałam, aby nasza współpraca obejmowała różne dziedziny, takie jak kultura, sport i edukacja młodzieży, i cieszę się, że udaje nam się to osiągać na korzyść obu stron” – powiedziała Beata Kozioł.

Umowa o partnerskiej współpracy między Pińczowem a francuskim miastem Caudry została podpisana w 2016 roku. W czerwcu ubiegłego roku Francuzi postanowili zrobić to samo i jedna z ulic w Caudry otrzymała nazwę Pińczów.

Piotr M.

Take Me Top
Nasze Serwisy