logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Wiadomości

Sukces Kapeli Ponidzie: II Miejsce na Buskich Spotkaniach z Folklorem!

fot. Kapela Ponidzie

Kapela Ponidzie Maćka Sobonia Wyśpiewała II Miejsce na 48. Buskich Spotkaniach z Folklorem

Kapela Ponidzie pod przewodnictwem Maćka Sobonia odniosła kolejny wielki sukces, zdobywając zaszczytne II miejsce podczas 48. edycji Buskich Spotkań z Folklorem. Koncert Laureatów odbył się dziś przed południem w kieleckim parku, gdzie jury ogłosiło swój werdykt, nagradzając wspaniałą Kapelę Ponidzie.

Kapela Ponidzie: Ambasadorzy Kultury i Tradycji

Kapela Ponidzie Maćka Sobonia jest nieodłącznym elementem najważniejszych wydarzeń kulturalnych, nie tylko w regionie, ale i w całym kraju. Ich zaangażowanie w promowanie i zachowanie muzycznych tradycji naszych ojców jest nieocenione. Zespół, który od lat wiernie oddaje ducha folkloru Ponidzia, ponownie udowodnił swoją klasę i talent.

Skład kapeli tworzą:
Maciek Soboń – kierownik kapeli – akordeon
Stanisław Kwiecień – klarnet
Leszek Tracz – trąbka
Dariusz Warzecha – klarnet
Krzysztof Żuber – kontrabas
Grażyna Miernicka-Janik – wokal

Wielkie Brawa dla Naszej Wspaniałej Kapeli

Zdobycie II miejsca na tak prestiżowym festiwalu jest dowodem na ciężką pracę, pasję i oddanie członków Kapeli Ponidzie. Ich występ na 48. Buskich Spotkaniach z Folklorem był nie tylko muzycznym świętem, ale również pięknym hołdem dla dziedzictwa kulturowego Ponidzia i Pińczowa.

Dziękujemy Kapeli Ponidzie Maćka Sobonia za nieustanne krzewienie kultury i tradycji muzycznych naszych przodków oraz za piękne promowanie Pińczowa i Ponidzia na scenie ogólnopolskiej. Wielkie brawa dla całego zespołu za ten wspaniały sukces!

www.bsck.busko.pl

Piotr M.

Take Me Top
Nasze Serwisy