logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Pińczów Wiadomości

Uroczyste obchody 89. rocznicy śmierci Józefa Piłsudskiego w Pińczowie

fot. Piotr Młynek

Dzisiejszy dzień był pełen głębokich emocji i uroczystości, gdy społeczność Pińczowa zgromadziła się, by uczcić pamięć wielkiego wodza i bohatera narodowego, Józefa Piłsudskiego, który odszedł z tego świata 89 lat temu. Biel i czerwień, symbole narodowe, dumnie powiewały na wietrze, tworząc wyjątkową atmosferę patriotyzmu i szacunku.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszych uroczystościach, dzieląc się z nami tą ważną chwilą. Szczególne podziękowania kierujemy do:

  • Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów, Pani Beaty Kita, oraz Sekretarza Gminy Pińczów, Panu Marcinowi Kozłowskiemu, za ich obecność i wsparcie.
  • Szkołom Podstawowym nr 1 i nr 2 im. Jana Pawła II w Pińczowie, Liceum Ogólnokształcącemu im. Hugona Kołłątaja, Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu oraz Szkole Awans Pińczów za ich udział i zaangażowanie w upamiętnienie tej ważnej rocznicy.
  • Hufcowi ZHP Pińczów za ich aktywny udział i zaangażowanie w organizację wydarzenia.
  • Związkowi Strzeleckiemu „Niepodległość” im. generała Bronisława Kwiatkowskiego za ich wkład w upamiętnienie bohaterstwa i walk o niepodległość.
  • Szczególne podziękowania kierujemy również do Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pińczowie oraz Panom Januszowi Głombińskiemu i Przemysławowi Schabowi za ich wspaniałe przedstawienie, które pozwoliło nam jeszcze bardziej zbliżyć się do historii i życia Józefa Piłsudskiego.

Dzisiejsze uroczystości nie tylko uczczą pamięć wielkiego wodza, ale także przypomną nam o wartościach, za które walczył. Niech ta rocznica będzie dla nas wszystkich inspiracją do kontynuowania dzieła budowy silnej i niezależnej Polski, z poszanowaniem dziedzictwa naszych bohaterów.

Niech ich odwaga i poświęcenie zawsze będą źródłem naszej dumy i motywacją do działania dla dobra naszej ojczyzny. Wielkie dzięki wszystkim, którzy wzięli udział w tych wzruszających uroczystościach. Niech ich pamięć będzie z nami na zawsze. Bogu, Honorowi i Ojczyźnie

Piotr M.

Take Me Top
Nasze Serwisy