logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Wiadomości Złota

Wypadek w Złotej: Samochód uderzył w drzewo, kierowca w szpitalu

Rankiem w miejscowości Złota doszło do groźnego wypadku. Jak informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie, mł. bryg. Marcin Żarek, o godzinie 8:42 otrzymano zgłoszenie o samochodzie osobowym, który zjechał z drogi i uderzył w drzewo na ulicy Sienkiewicza. W wyniku tego zdarzenia ranny został kierowca pojazdu, który podróżował sam.

Na miejsce niezwłocznie skierowano 3 zastępy ratownicze: JRG PSP z Pińczowa oraz OSP Złota i OSP Pełczyska, które podjęły natychmiastowe działania. Strażacy przystąpili do udzielania poszkodowanemu pierwszej pomocy, zanim przybył na miejsce zespół ratownictwa medycznego. Kierowca, będący jedyną osobą uczestniczącą w zdarzeniu, został następnie przetransportowany do szpitala.

Działania strażaków nie ograniczyły się jedynie do udzielenia pomocy poszkodowanemu. Konieczne było również odłączenie źródła energii w rozbitym pojeździe, aby zapobiec ewentualnemu ryzyku pożarowemu, a także uprzątnięcie pozostałości powypadkowych z miejsca zdarzenia, aby przywrócić bezpieczeństwo i płynność ruchu drogowego. W tym czasie na miejscu zdarzenia obecny był również patrol policji, który zabezpieczał teren i kierował ruchem wahadłowo.

Akcja ratownicza trwała blisko 2,5 godziny i wymagała zaangażowania 10 strażaków-ratowników. Dzięki ich profesjonalnej i szybkiej reakcji udało się zminimalizować skutki tego niefortunnego wypadku.

Foto: KP PSP Pińczów

Szymon K.

Take Me Top
Nasze Serwisy