logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Kultura

Koncert na Bis Pińczowskich Dinozaurów: Trzy Dekady Muzyki, Wspomnień i Wzruszeń”

Pińczów był świadkiem wyjątkowego wydarzenia kulturalnego, które wstrząsnęło emocjami nie tylko lokalnej społeczności, ale także miłośników muzyki z całego regionu. „Pińczowskie Dinozaury” – zespół, który przez ponad trzy dekady dostarczał niezapomnianych muzycznych przeżyć, zorganizował koncert, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich jego uczestników.

Cóż to był za wieczór! Cóż to była za cudowna podróż w świat wspomnień, wzruszeń i emocji, jakie od tylu lat dają nam „Pińczowskie Dinozaury”. To już 31 lat od ich debiutanckiego występu w pińczowskim domu kultury, a mimo upływu czasu zespół jest nadal w fantastycznej formie, otoczony zawsze wierną, kochającą publicznością.

W składzie zespołu znaleźli się Wojciech Gaj, Janusz Janikowski, Alina Kasprzyk, Andrzej Kozera, Stanisław Mrozowski, Aneta Skuza oraz Jacek Stefanowski. Gościnnie na scenie pojawili się również Aleksandra Fijałkowska oraz Anna Garula. Całe wydarzenie prowadziła z gracją i wdziękiem Alina Kasprzyk, która również jest częścią tej wyjątkowej grupy.

PTM-TV

Grupa „Pińczowskie Dinozaury” ma swoje korzenie jeszcze w latach 90., kiedy to dyrektorem domu kultury był Hanna Napora. Już wtedy muzycy zaczęli swoją przygodę z graniem, prezentując głównie covery znanych przebojów z lat 60. i 70. oraz autorskie utwory Wojciecha Gaja, które z biegiem lat zdobywały coraz większe uznanie wśród fanów muzyki. W trakcie swojej długiej działalności zespół wydał nawet dwie płyty CD, które zapisały się w historii lokalnej sceny muzycznej.

Nie sposób opisać atmosfery panującej podczas koncertu „Pińczowskich Dinozaurów”. Była to niepowtarzalna mieszanka nostalgii za dźwiękami minionych lat, radości z obecnością ukochanych utworów oraz radości płynącej z dzielenia się tym wszystkim z innymi miłośnikami muzyki. Publiczność nie szczędziła owacji, wdzięczna za każdy dźwięk, który przywracał wspomnienia i wzruszał serca.

Dla wielu osób koncert „Pińczowskich Dinozaurów” był nie tylko wydarzeniem muzycznym, ale także okazją do spotkania się ze starymi przyjaciółmi, wymiany wspomnień i budowania nowych więzi. To właśnie siła muzyki, która łączy ludzi i tworzy niezwykłe momenty, które zostają w pamięci na zawsze.

Po ponad trzech dekadach działalności „Pińczowskie Dinozaury” nadal potrafią zachwycić swoją muzyką i energią, przenosząc swoich słuchaczy w niezapomnianą podróż przez czasy i emocje. Ich koncert na bis był prawdziwym hołdem dla wszystkich tych, którzy przez lata wspierali zespół i doceniali jego twórczość. Jednakże, dla tych, którzy mieli okazję uczestniczyć, był to również przypomnienie, że magia muzyki jest wieczna i że „Pińczowskie Dinozaury” wciąż mają wiele do zaoferowania swoim fanom.

Piotr M.

Take Me Top
Nasze Serwisy