logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Kultura Pińczów

Magia Czytania: XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Pińczowie przyciąga tłumy i wzbudza radość

fot. Agnieszka Kucybała

Zielony skwerek przemienił się w prawdziwe centrum radości i zabawy w poniedziałkowe przedpołudnie, 5 czerwca. To wszystko za sprawą wyjątkowego wydarzenia – XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, które odbyło się w naszej bibliotece. Dzieci i dorośli mieli okazję wziąć udział w niezapomnianej przygodzie pełnej książek, animacji i fascynujących zabaw.

W trakcie tego wyjątkowego dnia nie brakowało emocji i pozytywnej energii. Maluchy mogły wcielić się w bohaterów ulubionych opowieści, a także poznać tajniki animacji, dzięki profesjonalnej animatorce, Kamili. Przedszkolaki z Przedszkola nr 1 w Pińczowie oraz uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pińczowie śmiało wykorzystywali swoje talenty recytatorskie i wokalne, zachwycając publiczność swoimi występami.

www.ptm-tv.pl

Jednym z największych przeżyć dla dzieci była możliwość spotkania i interakcji z zwierzętami z Leśnego Przytuliska. Maluchy nie tylko miały okazję głaskać i karmić przyjazne stworzenia, ale także dowiedziały się wiele o ich potrzebach i opiece nad nimi. To ważne doświadczenie, które przyczyniło się do budowania świadomości ekologicznej i odpowiedzialności wśród najmłodszych uczestników.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców osiedla Nowy Świat, którzy licznie przybyli, by wspólnie celebrować radość czytania. Fundacja ZŁOTE SERCE oraz Przedszkole „Świetlik” Skowronno Dolne również były z nami i wniosły wiele pozytywnych emocji do naszego ogrodu.

Całe wydarzenie przepełnione było uśmiechami i radością na twarzach dzieci. To niezwykłe spotkanie z literaturą i kulturą przybliżyło najmłodszym piękno czytania i rozbudziło w nich wyobraźnię. Obywatele Pińczowa nie mogli się powstrzymać od zachwytu nad tym, jak nasz zielony skwerek został przekształcony w magiczny ogród, w którym ożyły ich ulubione historie.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy byli z nami podczas tego wyjątkowego dnia. Dzięki Państwa obecności i zaangażowaniu udało nam się stworzyć niezapomniane chwile dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Jesteśmy przekonani, że wydarzenie to będzie miało pozytywny wpływ na ich rozwój intelektualny i emocjonalny.

Biblioteka jest miejscem, które nie tylko udostępnia książki, ale także inspiruje i integruje społeczność lokalną. XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w naszym mieście udowodnił, że czytanie to nie tylko czynność indywidualna, ale także wspaniała okazja do wspólnego spędzania czasu, rozwijania pasji i dzielenia się emocjami.

Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych wyjątkowych wydarzeń w naszej bibliotece, które z pewnością wniosą jeszcze więcej radości i inspiracji do naszego miasta.

Piotr M.

Take Me Top
Nasze Serwisy