logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Kultura

Pełen wydarzeń miesiąc – Luty zaprasza do Kultury!

Maksym Rzemiński (Fot. Wojciech Habdas / Agencja Wyborcza.pl)

Luty, choć krótki, obfituje w bogactwo wydarzeń kulturalnych, warsztatów i spotkań, które wzbogacą naszą duszę i umysł. Rozpoczynamy go od 2 lutego, godz. 16:00, kiedy to odbędą się warsztaty fotografii przyrodniczej. Tym razem głównym motywem będzie woda – źródło życia i nieskończona inspiracja dla pasjonatów fotografii.

Kolejnym wydarzeniem, na które serdecznie zapraszamy, jest spotkanie autorskie z redaktorem Bogdanem Wasztylem. 7 lutego, już o godzinie (czas?), połączymy je z projekcją filmu „Ucieczka z piekła. Śladami Witolda Pileckiego” w reżyserii Dariusza Walusiaka. To niezwykła podróż przez historię, która skłoni nas do refleksji nad odwagą i heroizmem.

Luty to także czas, gdy młodsze pokolenia mają okazję w pełni cieszyć się kulturą. Od 12 do 23 lutego rozpoczynamy ferie z kulturą dla dzieci pod hasłem „Witajcie w naszej Bajce”. Przygotowaliśmy dla nich wiele atrakcji i warsztatów, które rozbudzą ich wyobraźnię i kreatywność.

13 lutego zapraszamy na „Otulenie Zapachem” – warsztaty kosmetyczne z aromaterapią. To doskonała okazja, aby zadbać o swoje ciało i umysł w przyjemny i relaksujący sposób.

Nie możemy też zapomnieć o wystawie zbiorowej „Kwiatowe Impresje”, która odbędzie się 23 lutego w Galerii Belweder. Poprowadzą ją doświadczone artystki: Beata Borek, Barbara Wnuk-Spirowska, Urszula Lubczyńska-Gładka oraz Tamara Maj. To będzie prawdziwa uczta dla oka i duszy!

Niech muzyka również będzie obecna w naszym lutym kalendarzu! 23 lutego, zapraszamy na koncert Maksyma Rzemińskiego „Inspirations for Solo Piano”. To będzie wieczór pełen magicznych dźwięków i emocji.

Luty zakończymy w wielkim stylu – 28 dnia, eliminacje rejonowe XX Przeglądu Pieśni Wielkopostnych oraz warsztaty pielęgnacji roślin doniczkowych. To będzie czas refleksji i przygotowań do nadchodzących wydarzeń.

Serdecznie zapraszamy do spędzenia tego wspaniałego miesiąca z nami, wypełnionego kulturą, nauką i inspiracją!

Piotr M.

Take Me Top
Nasze Serwisy