logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Kultura Pińczów Wiadomości

Rekordowa Zbiórka w Pińczowie podczas 32. Finału WOŚP!

W niepowtarzalnym rytmie dobroci, Pińczów świętuje sukces 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W atmosferze pełnej emocji i niezłomnego zaangażowania, lokalny sztab #6808 ogłasza rekordowe wyniki: ponad 120 000 złotych zebrane dla WOŚP!

32. finał WOŚP zatytułowany „Płuca po Pandemii”, przeszedł do historii jako przejaw niesamowitej hojności mieszkańców i solidarności z potrzebującymi. Co za emocje! Co za granie! A ogłoszony rekord to nic innego, jak dowód na to, że Pińczów potrafi „dać czadu jak nikt inny”!

Z samych licytacji, które odbyły się w hali widowiskowo-sportowej, udało się zebrać ponad 55 000 złotych. To nie tylko pokazuje hojność społeczności, ale również wkład lokalnych stowarzyszeń, przedsiębiorców i wolontariuszy, którzy wspólnymi siłami przyczynili się do tego sukcesu.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w całej w Polsce, a Pińczów tradycyjnie razem z nią. [..] Każdy dołożył swoją cegiełkę i z tego wszystkiego powstaje piękne wydarzenie. Jak co roku zgromadziło naprawdę wielu Pińczowian i gości z gmin, w których nasza orkiestra zagrała. Sztab #6808 zbierał na terenie gminy Pińczów, Złota, Kije Imielno, łącznie 65 wolontariuszy. Pobiliśmy ubiegłoroczny rekord. Wolontariusze zebrali ponad 50 000 zł do puszek, ale to nie wszystko, bo oriestrowe granie to również wielka zbiórka w hali widowiskowo-sportowej. Tutaj działają stowarzyszenia, które mają swoje stoiska, przedsiębiorcy, gry planszowe, ścianka wspinaczkowa oraz wspaniałe pokazy taneczne i wokalne. Zespoły, które chciały tutaj dla Pińczowian wystąpić. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to piękne pińczowskie granie. Siema. – powiedziała Iwona Senderowska, dyrektor PSCK.

Program finału był pełen atrakcji – od aerobiku z Magdaleną Głuc, przez występy orkiestry dętej, pokazy karate, aż po koncert Bartka Wardy. Dodatkowo, mieszkańcy mogli wziąć udział w biegu „Policz się z cukrzycą”, podziwiać pokazy ratownictwa na zalewie, a także skorzystać z atrakcji takich jak ścianka wspinaczkowa czy animacje z grami planszowymi.

www.ptm-tv.pl
www.ptm-tv.pl

Pińczów potwierdza swoją reputację „miasta wielkich serc”, skupiając wokół siebie ludzi gotowych do niesienia pomocy. Jest to miejsce, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością, a dobroczynność przenika każdą ulicę.


Dokładne wyliczenia i szczegółowe informacje zostaną podane już jutro, po powtórnym przeliczeniu, ale jedno jest pewne – wspólnymi siłami zrobiliśmy coś niezwykłego. Pińczów pokazał, że nawet w trudnych czasach, może być światełkiem nadziei dla tych, którzy jej potrzebują.

Tekst: Szymon Kuc
Foto: Piotr Młynek | Monika Maj
Wideo: Jerzy Skuza

Szymon K.

Take Me Top
Nasze Serwisy