logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Kultura

Wielkie taneczne święto w Pińczowie!

fot. Piotr Czerw | PSCK

To dopiero był jubileusz! W pełni blasku, koloru, z fajerwerkami, ale nade wszystko z niesamowitą energią jaką podzieliło się z nami kilkuset tancerzy z wielu zakątków Polski. 10. Otwarty Turniej Tańca w Pińczowie przechodzi do historii jako najpiękniejsze święto tańca, pasji i talentu.

Na parkiecie hali widowiskowej w Pińczowie prezentowali się uczestnicy w kilku kategoriach wiekowych i stylach tańca: jazz, modern, hip-hop, inne formy tańca i show dance. Popisy konkursowe oceniało jury pod przewodnictwem Aleksandry Kwapisz w składzie: Robert Jędrzejczyk i Jirina Nowakowska. Wszyscy zgodnie zaznaczyli – poziom taneczny uczestników turnieju był niezmiernie wysoki. Wydarzenie od wielu lat pozwala nam tworzyć niezwykłą przestrzeń dla młodych ludzi, dla których taniec jest pasją – zarówno tych początkujących, jak i tych którzy wiążą z nim dalsze zawodowe plany.

Nagrody Grand Prix wytańczyli: Milena Gwóźdź wśród solistów i zespół Exercise Rzeszów Dzieci 1. Zdobyli serca publiczności, uznanie jury, wspaniałe puchary oraz nagrody finansowe w wysokości 900 zł solista i 2000 zł zespół.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował: Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

tekst i foto: PSCK

Piotr M.

Take Me Top
Nasze Serwisy