logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Sport Złota

XII Ogólnopolski Turniej Złota 2023

XII Ogólnopolski Turniej w Gimnastyczny w Trójboju Sprawnościowym o Puchar Wójta Gminy Złota, który odbył się w sobotę, 18 lutego 2023 r. w Hali Sportowej w Złotej. Turniej miał na celu promowanie aktywności fizycznej z wykorzystaniem własnej masy ciała, bez konieczności dostępu do specjalistycznych i drogich urządzeń.

W wydarzeniu wzięło udział wielu gości, w tym Wiceminister Sportu i Turystyki Anna Krupka, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Kuratorium Oświaty Kazimierza Mądzika, przedstawiciela PKOl, mistrza olimpijskiego w pięcioboju nowoczesnych z IO w Barcelonie (1992), Dariusza Goździaka, Starostwa Powiatowego oraz przedstawicieli różnych klubów sportowych.

Turniej rozpoczął się występem młodej artystki Marysi Kozłowskiej, a następnie odbyła się uroczysta defilada zawodników i sędziów w asyście finalistów I Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka oraz zawodników.

Nie zabrakło również momentu, którym był hołd złożony zmarłemu niedawno Zbigniewowi Wojciechowskiemu, dyrektorowi Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii Kuratorium Oświaty w Kielcach, prezesowi Świętokrzyskiego Związku Badmintona, który zawsze wspierał propagowanie sportu i zdrowego stylu życia.

Gimnastyczny Trójbój Sprawnościowy, w którym zawodnicy musieli wykonać podciąganie na drążku, pompki na komendę „góra – dół” oraz skłony tułowia w przód z pozycji leżącej. Konkurencje te były bardzo widowiskowe i emocjonujące, a towarzyszyły im ciekawe występy artystyczne i sportowe.

fot. Pińczów Twoje Miasto

W trakcie turnieju zaprezentowali się również artyści, w tym Sara Kreis i Jadwiga Krowiak, finalistki programu „Mam Talent” (akrobatyka), Magdalena Paradziej, piosenkarka i finalistka programów telewizyjnych „The Voice of Poland. Bitwa na głosy”, Max Kononow, finalistę programu „The Voice Kids”, a także najmłodsi artyści-tancerze z klasy „VI” z ZPO ze Złotej.

W części sportowej turnieju wzięli udział zawodnicy z różnych regionów Polski, w tym z województw dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego, lubelskiego oraz świętokrzyskiego.

Piotr M.

Take Me Top
Nasze Serwisy