logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Piłka nożna Sport

Żółto-niebiescy pod nowym sztandarem – Pierwszy mecz kontrolny Nidy Pińczów zakończony zwycięstwem

fot. Krzysztof Opara

Sportowy powiew zmian zawiał nad Nidą Pińczów, przynosząc wiele nowości i ekscytujących perspektyw. Klub przeszedł przez okres gwałtownych roszad, obejmujących zmiany ligi rozgrywek, zarządu klubu oraz szkoleniowca, a na boisku zadebiutowały nowe twarze.

W spotkaniu mogliśmy wreszcie zobaczyć efekty tych przemian, gdyż o godzinie 19:00 na Stadionie przy ul. Targowej odbył się pierwszy mecz kontrolny pod wodzą nowego trenera Łukasza Białego. Zespół żółto-niebieskich przyjął na swoim terenie drużynę GKS z sąsiedniej gminy Imielno.

Niecodziennym zjawiskiem w tym spotkaniu było starcie dwóch pińczowskich trenerów – Łukasza Białego prowadzącego Nidę oraz Roberta Ciekalskiego, który jest zarówno szkoleniowcem GKS, jak i wychowankiem Nidy Pińczów. Spotkanie miało wyjątkowo przyjacielski charakter, gdyż obaj szkoleniowcy byli dawnymi kolegami z drużyny, grającymi zarówno w drugiej, jak i trzeciej lidze.

Po zaciętym pojedynku to gospodarze cieszyli się z wygranej wynikiem 2:1, a na listę strzelców wpisali się Bartłomiej Fitowski i Michał Krzak.

Dla kibiców Nidy Pińczów to już pierwszy z wielu emocjonujących meczów, które czekają ich w nadchodzącym sezonie 2023/2024. Inauguracja ligi odbędzie się 15 sierpnia w wyjazdowym starciu z Miedzianą Górą. Jednak przed tym ważnym wydarzeniem przewidziano jeszcze kilka spotkań kontrolnych, które pozwolą sprawdzić zespół w różnych ustawieniach i taktykach.

Kolejny mecz kontrolny odbędzie się już w najbliższą sobotę, kiedy to drużyna Nidy Pińczów podejmie u siebie rywala ligowego – Victorii Skalbmierz. Spotkanie to odbędzie się o godzinie 19:00 na Stadionie przy ul. Pałęki, a wejście na nie będzie całkowicie darmowe, więc warto wesprzeć swoją drużynę i zobaczyć, jak prezentuje się po przebudowach.

Nida Pińczów z pewnością stoi przed nowymi wyzwaniami, ale wierzymy, że pod okiem Łukasza Białego, który stawia na rozwój i wspiera się na wychowankach pińczowskiego klubu, ta drużyna osiągnie sukcesy i zapewni swoim kibicom wiele radości w nadchodzącym sezonie. Zapraszamy więc serdecznie na kolejne mecze, by razem wspierać żółto-niebieskich w ich sportowych podbojach!

Piotr M.

Take Me Top
Nasze Serwisy