logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Kije

“Ozłoceni małżonkowie” świętowali swój jubileusz.

Uroczystość z okazji Złotych Godów, czyli 50-lecia małżeństwa świętowali mieszkańcy gminy Kije. W uroczystości wzięło udział dziesięć par, które przeżyły razem pół wieku w małżeństwie. Była to piękna okazja, by uczcić tę dostojną rocznicę i uhonorować pary, które przetrwały razem tyle lat.

Wszystko rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym św. Piotra i Pawła w Kijach, gdzie jubilaci, a także zaproszeni goście modlili się i składali swoje intencje. Po nabożeństwie Jubilaci oraz zaproszeni goście udali się na miejsce oficjalnego spotkania, gdzie przez Pana Wójta zostali uhonorowani medalami pamiątkowymi za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Był to moment bardzo wzruszający, ponieważ pary otrzymały coś, co było dla nich wyjątkowym wyróżnieniem za ich trud i wysiłek, jakie włożyli w swoje małżeństwa.

Nie mogło również zabraknąć życzeń, po uhonorowaniu medalami zarówno Wójt, jak i pozostali przedstawiciele Urzędu Gminy życzyli wszystkim jubilatom długich, spokojnych lat życia w dobrym zdrowiu. Był to dla nich piękny moment, ponieważ otrzymali od swoich władz wyrazy uznania i szacunku za ich poświęcenie i miłość, którą dzielą ze sobą przez wiele lat.

Dla jubilatów przygotowano też dodatkowo niespodziankę – krótki recital piosenek o miłości w wykonaniu Pani Anny Zielińskiej. Były to piosenki, które poruszały serca wszystkich obecnych na uroczystości i przypominały, jak piękne jest miłość i jak wiele można dla niej zrobić.

Zwieńczeniem całego wydarzenia był uroczysty obiad, który został przygotowany specjalnie dla Jubilatów i ich gości. Był to czas, w którym wszyscy mogli usiąść przy jednym stole, podzielić się wspomnieniami i cieszyć się ze sobą. Była to piękna okazja, by uczcić te pary i pokazać im, jak ważne są dla nas ich małżeństwa.

fot. Pińczów Twoje Miasto

Piotr M.

Take Me Top
Nasze Serwisy