logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Pińczów Wiadomości

Muzeum Regionalne w Pińczowie: Wspaniała Wizyta Delegacji z Niemieckiej Kliniki w Beelitz

Muzeum Regionalne w Pińczowie gościło wyjątkowych gości: delegację z Niemieckiej Kliniki w Beelitz oraz Władze Wyższej Szkoły Umiejętności Zawodowych. Spotkanie to było nie tylko okazją do eksploracji naszych bogatych zasobów kulturalnych, ale również do wymiany doświadczeń pomiędzy naszymi instytucjami.

fot. Piotr Młynek

Nasi goście mieli przyjemność zwiedzić aktualną wystawę czasową poświęconą twórczości wybitnego artysty, Krzysztofa Buckiego. Ekspozycja ta była doskonałą okazją do zapoznania się z różnorodnością i głębią jego dzieł. Sztuka Buckiego porusza najważniejsze tematy i problemy współczesnego społeczeństwa, oddając w pełni indywidualność i wyjątkowość artysty. Goście z Niemieckiej Kliniki w Beelitz, którzy nurtują się sztuką i kulturą, byli pod wrażeniem talentu tego artysty.

Po zwiedzeniu wystawy czasowej, delegacja miała okazję zapoznać się z naszymi stałymi ekspozycjami, które skupiają się na historii naszego miasta. Muzeum Regionalne przechowuje cenne eksponaty i dokumenty, odzwierciedlające długą i barwną historię tego regionu. Dzięki tej wizycie, goście mieli szansę poznać nie tylko nasze lokalne dziedzictwo, ale również porównać je z własnymi doświadczeniami i historią Niemiec.

Spotkanie towarzyszyła owocna wymiana pomysłów i doświadczeń pomiędzy Muzeum Regionalnym, Niemiecką Kliniką w Beelitz oraz Wyższą Szkołą Umiejętności Zawodowych w Pińczowie. Była to cenna i inspirująca okazja, która umożliwiła nawiązanie nowych kontaktów i pogłębienie współpracy w dziedzinie kultury i edukacji.

Pragniemy serdecznie podziękować naszym gościom za zaufanie i wspólnie spędzony czas. Jesteśmy dumni, że mogliśmy zaprezentować nasze bogactwo kulturalne i historię naszego miasta. Ta wizyta była nie tylko okazją do podzielenia się naszym dziedzictwem, ale również do wzajemnego zrozumienia i budowania mostów między naszymi kulturami. Mamy nadzieję, że nasze kontakty i współpraca będą się rozwijać w przyszłości, przynosząc obopólną korzyść i inspirację dla naszych społeczności.

Piotr M.

Take Me Top
Nasze Serwisy