logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Pińczów

Tajemnicza Uroda Tradycji – I Nadnidziańska Parada Karet i Zaprzęgów Konnych przypomina dawne powożenie w regionie Pińczów!

fot. Echo Dnia

To brzmi jak fascynujące wydarzenie! Przejazd widowiskowej I Nadnidziańskiej Parady Karet i Zaprzęgów Konnych przez gminę Pińczów na pewno będzie doskonałą okazją do przypomnienia tradycji powożenia w regionie.

Główne punkty tego wydarzenia to:

Data i czas: Parada odbędzie się 23 lipca, a rozpocznie się o godzinie 14.

Trasa: Konwój wyruszy z terenu Ośrodka Zacisze Nad Nidą w Krzyżanowicach i przejedzie przez gminę Pińczów.

Skład uczestników: Parada będzie składała się z 17 zaprzęgów konnych, zarówno zabytkowych, które przywołają dawne tradycje, jak i współczesnych, które będą reprezentować nowoczesność.

Organizatorzy: Wydarzenie jest inicjatywą Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego dla Ponidzia, które ma na celu propagowanie i zachowanie kultury i tradycji tego regionu.

Parada ta na pewno przyciągnie zarówno mieszkańców, jak i turystów, którzy będą mieli okazję podziwiać piękno konnych zaprzęgów oraz dowiedzieć się o bogatej historii powożenia w regionie. Jest to również świetna okazja do zjednoczenia społeczności lokalnej i wspólnego uczestnictwa w tradycyjnym wydarzeniu.

Mam nadzieję, że uczestnicy i widzowie będą mieli wspaniałe doświadczenia podczas tej widowiskowej Parady Karet i Zaprzęgów Konnych!

Piotr M.

Take Me Top
Nasze Serwisy