logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Pińczów Wiadomości

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 w Wyższej Szkole Umiejętności

W dniu 6 października 2023 r. odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 w Wyższej Szkole Umiejętności Zawodowych w Pińczowie. Uroczystość miała miejsce w Hotelu Nad Starą Nidą w Pińczowie.

Był to wyjątkowy moment, pełen nadziei i oczekiwań, zarówno dla nowo przyjętych studentów I semestru, jak i dla całej społeczności akademickiej oraz zaproszonych gości – przedstawicieli lokalnych instytucji.

Uroczystość rozpoczęła się od zaśpiewania Hymnu Polskiego oraz przemówienia inauguracyjnego Pana Rektora, dr Jana Główki. Podczas ceremonii mieliśmy okazję wysłuchać inspirujących

przemówień zaproszonych gości. Dyrektor EUPARS, Laszlo Schneider opowiedział o możliwościach praktyk zagranicznych w Klinice Beelitz dla studentów WSUZ. Pani Dziekan Barbara Korczak przeprowadziła wraz z Panem Rektorem uroczystą Immatrykulacje Studentów I roku. Uczestnicy uroczystości odśpiewali także hymn studencki „Gaudeamus Igidur”. Zwieńczeniem uroczystości był pasjonujący wykład inauguracyjny Dyrektor Muzeum Regionalnego w Pińczowie, dr Justyny Dziadek pt. „Jak dawniej leczono? O praktykach medycznych w średniowieczu”.

Rok akademicki 2023/2024 przynosi ze sobą wiele wyzwań i możliwości.
Będziemy razem zdobywać wiedzę, rozwijać umiejętności zawodowe i kształtować przyszłość. Mamy nadzieję, że ten rok akademicki będzie pełen sukcesów i osiągnięć, a nasi studenci osiągną wszystkie swoje cele edukacyjne.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej wyjątkowej inauguracji. Jesteśmy gotowi na kolejny rok pełen nauki, rozwoju i wspólnych osiągnięć.

A w szczególności dziękujemy za wizytę Pana László Schneidera reprezentującego Kliniken Beelitz oraz za pasjonujący wykład Pani dr Justyny Dziadek, Dyrektora Muzeum Regionalne w Pińczowie Pińczowie, a także za aranżację Pani Anecie Krzak Ogrodnictwo-Krzak Produkcja oraz sprzedaż roślin

Wszystkim studentom I semestru gratulujemy rozpoczęcia studiów na Wydziale Pielęgniarstwa WSUZ oraz życzymy samych sukcesów w studiowaniu oraz karierze zawodowej.

Piotr M.

Take Me Top
Nasze Serwisy