logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Pińczów Wiadomości

Podsumowanie Gminnych Obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Pińczowie

Zakończyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w gminie Pińczów, które tym razem miały miejsce w murach Szkoły Podstawowej nr 2. To niezwykle ważne wydarzenie zgromadziło liczne grono gości, w tym aktywnych i emerytowanych nauczycieli, dyrekcję i pracowników szkół oraz przedstawicieli lokalnych władz i instytucji. Podczas tej wyjątkowej uroczystości, burmistrz Miasta i Gminy Pińczów, Włodzimierz Badurak, przywitał wszystkich uczestników.

Wśród gości znaleźli się m.in. poseł na Sejm RP, Michał Cieślak, przedstawiciel świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty, Anna Bilewska, wiceburmistrz Beata Kita, skarbnik Gminy Pińczów, Mirosława Wiśniewska, dyrektor Muzeum Regionalnego, Justyna Dziadek, dyrektor SZOZ, Marcin Wojniak, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie, st. bryg. Jarosław Huk, przedstawiciel policji, kom. Łukasz Ramęda, ks. Stanisław Kudełka, dziekan Dekanatu Pińczowskiego oraz rodzice uczniów.

Burmistrz Włodzimierz Badurak wygłosił wzruszający przemówienie, w którym podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty za ich trud i poświęcenie w krzewieniu wiedzy oraz rozwijaniu potencjału młodych pokoleń. To był czas na wyrażenie uznania dla tych, którzy oddali wiele lat swojego życia pracy na rzecz edukacji. Szefowie związków zawodowych, emeryci oraz Rada Rodziców dołączyli do tych podziękowań, składając życzenia oraz słowa uznania za ich trud i wkład w rozwój społeczności edukacyjnej.

Wartościowym elementem tego wyjątkowego dnia była również prezentacja artystyczna uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, która była zarówno wzruszająca, jak i pełna talentu. Uczniowie z wdziękiem zaprezentowali swoje umiejętności, przypominając wszystkim o znaczeniu edukacji i roli nauczycieli.

Chwila szczególnie wzruszająca to również moment nagradzania zasłużonych nauczycieli i pracowników oświaty oraz wręczanie awansów zawodowych. To była okazja, aby docenić ich pracę i oddanie, które poświęcili nauczaniu i kształceniu młodych umysłów. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i dziękujemy za ogromne zaangażowanie w swoją pracę oraz wkład w rozwijanie edukacji w Pińczowie.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej to zawsze wyjątkowy moment, aby uczcić trud nauczycieli i pracowników oświaty oraz podkreślić znaczenie edukacji w społeczeństwie. To także okazja, by docenić ich wkład i motywację do dalszego działania. Wszystkim nauczycielom, pracownikom oświaty i wszystkim zaangażowanym w rozwijanie edukacji składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w ich trudnej, ale pięknej misji kształcenia młodych pokoleń.

fot. Urząd Miasta i Gminy Pińczów

Piotr M.

Take Me Top
Nasze Serwisy