logo Pińczowska

Gazeta. Radio. Telewizja. Nad Nidą

Pińczów Wiadomości

Wizyta Delegacji z Ciechanowca w Pińczowie: Pogłębianie Partnerskiej Współpracy

19 października obfitował w wyjątkowe wydarzenia, gdy do naszego malowniczego miasta Pińczowa zawitała delegacja z zaprzyjaźnionego Ciechanowca, miasta położonego w województwie podlaskim. Ta wizyta jest kontynuacją partnerskiej współpracy między oboma miejscowościami, która rozpoczęła się od niezapomnianego turnieju Bank Miast, w którym oba miasta rywalizowały przed laty.

Dwa lata temu burmistrzowie obu miast podpisali list intencyjny, potwierdzając zamiar dalszego rozwoju współpracy. Dziś mieliśmy zaszczyt gościć w Pińczowie burmistrza Ciechanowca, pana Eugeniusza Święckiego, oraz grupę młodzieży, która zasiada w tamtejszej Młodzieżowej Radzie Miasta i służy w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej.

Delegacja z Ciechanowca, składająca się także z sekretarza Gminy Ciechanowiec, pani Anny Czapkowskiej, radnej Cecylii Szmurło, pracowników Urzędu Miasta i Gminy, Magdaleny Kondraciuk i Kamila Wojtkowskiego, oraz dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej, pani Marzeny Kryńskiej, została serdecznie przyjęta przez wiceburmistrza Beatę Kitę oraz sekretarza Gminy Pińczów, pana Marcin Kozłowskiego.

Nasi goście z Ciechanowca zostali obdarowani upominkami i mieli okazję obejrzeć filmy przedstawiające Pińczów i Ponidzie, by lepiej poznać nasze miasto i okolicę. Następnie wszyscy wspólnie zjedli obiad w przyjaznych murach Szkoły Podstawowej nr 2 na Grodzisku, gdzie serdecznie przywitał ich dyrektor szkoły, pan Mirosław Madeja, oraz wicedyrektor Izabela Piątek.

Po obiedzie delegacja z Podlasia wyruszyła na zwiedzanie Pińczowa. Pierwszym przystankiem było Muzeum Regionalne, gdzie dyrektor, pani Justyna Dziadek, oprowadziła naszych gości po wystawach, prezentując historię i kulturę naszego regionu. Następnie udali się do Domu Ariańskiego, gdzie mogli poznać historię tego unikalnego miejsca.

Na zakończenie pierwszego dnia wizyty, nasi goście mieli okazję przemierzyć wody malowniczego zalewu pińczowskiego. Towarzyszył im Klub Kon-Tiki, a na pokładzie pływającej kuźni mogli cieszyć się niezwykłym widokiem i atmosferą tego urokliwego miejsca.

Delegacja z Ciechanowca wyraziła swoje gorące zainteresowanie pogłębieniem współpracy z Pińczowem, co jest niezwykle ważne i budujące dla obu miast. Jutro młodzi radni z Ciechanowca spotkają się z Młodzieżową Radą w Busku-Zdroju, kontynuując wymianę doświadczeń i kultywując więzy partnerskie między naszymi społecznościami.

Ta wizyta jest kolejnym dowodem na to, że współpraca między miastami może przynieść wiele korzyści, a także otworzyć nowe możliwości rozwoju kulturalnego i społecznego. Jesteśmy dumni z naszej przyjaźni z Ciechanowcem i z niecierpliwością oczekujemy na dalsze inicjatywy, które połączą nasze miasta jeszcze mocniej.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Pińczowa do aktywnego udziału w tym pięknym partnerstwie, które przynosi obfite owoce i zbliża nasze społeczności. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój współpracy i ciekawe inicjatywy, które zrodzą się z tej wizyty.

fot. Urząd Miejski w Pińczowie

Piotr M.

Take Me Top
Nasze Serwisy